Vanliga sökord: Lista över förtroendevalda Stadgar Friskvård

Lista över förtroendevalda

Här är lista över föreningens förtroendevalda med kontaktuppgifter. Inom parantes anges hur länge (till vilket årsmöte) personen är vald för sitt förtroendeuppdrag.

Föreningsstyrelsen 

(styrelse@kfum.nu)

  • Helena Lewandowska (2022), Ordförande (helena.lewandowska@kfum.nu)
  • Emma Andersson (2023)
  • Erik Nilsson (2022)
  • Lars Silver (2022)
  • Lina Hedlund (2022)
  • Marie Malmberg (2022)
  • Marie-Charlotte Nilsson Hegethorn (2023)
  • Mattias Lundsten (2022), Personalrepresentant
  • Per Nilsson (2022)


Sektionsstyrelse Aequalis 

(styrelse.aequalis@kfum.nu)

  • Linnéa Halvarsson (2023), Ordförande (linnea.halvarsson@kfum.nu)
  • Anna Norberg (2023)
  • Elisabeth Fjellström (2022)
  • Lina Hedlund (2023)


Sektionsstyrelse Basket 

(styrelse.basket@kfum.nu)

  • Malin Larsson (2022), Ordförande (malin.larsson@kfum.nu)
  • Anna Bång (2022)
  • Felicia Melander (2022)
  • Magnus Lindblom (2022)
  • Stefan Haradsson (2022)


Sektionsstyrelse Klättring 

(styrelse.klattring@kfum.nu)

  • Henrik Enfäldt (2022), Ordförande (henrik.enfaldt@kfum.nu)
  • Anton Norgren (2023)
  • Daniel Eriksson (2023)
  • Hannes Muskos Lindberg (2023)
  • Niklas Johannesson (2022)
  • Petter Johannesson (2022)
  • Sally Ljungqvist (2022)


Sektionsstyrelse Norrbyskär 

(styrelse.nbsk@kfum.nu)

  • Sofia Holst (2022), Ordförande (sofia.holst@kfum.nu)
  • Agnes Staflin (2023)
  • Andreas Landewall (2023)
  • Ida Bång (2022)
  • Linda Odlander (2023)
  • Malou Andersson (2022)
  • Mikaela Gustafsson (2023)
  • Nora Bygdell Malmstig (2022)
  • Petter Brattsand (2022)


Sektionsstyrelse Nydala 

(styrelse.nydala@kfum.nu)

  • Daniel Marques (2022), Ordförande (dan.marques@kfum.nu)
  • Lina Hedlund (2023), Vice Ordförande (lina.hedlund@kfum.nu)
  • Anton Landström (2023)
  • Axel Hemmingsson (2022)
  • Hanna Wretborn (2023)
  • Levina Johansson (2022)
  • Linnea Halvarsson (2023)
  • My Servin (2023)
  • Sebastian Rubin (2022)


Sektionsstyrelse Volleyboll 

(styrelse.volleyboll@kfum.nu)

  • Xavier de Luna (2022), Ordförande (xavier.de.luna@kfum.nu)
  • Inger Holmberg (2022)
  • Lars Larsson (2023)
  • Lars Silver (2022)
  • Maria Viklands (2022)


Revisorer

  • PWC (2022), Auktoriserad Revisionsbyrå
  • Carl-Henrik Lindmark (2022), Föreningsrevisor (carl-henrik.lindmark@kfum.nu)
  • Nils Gustafsson (2022), Revisorssuppleant

Denna artikel publicerades 2020-09-20 och uppdaterades senast 2021-11-12 av Anna Borvall.

Skriv ut artikeln Lämna feedback på artikeln

Hade du nytta av den här informationen?

Hittar du inte vad du letar efter?

Ställ en fråga Föreslå artikel